Hej!
Jestem Aneta i zapraszam Cię do mojego ceramicznego świata!

Zdobieniem ceramiki zajmuję się od jakiegoś czasu. Odkryłam tę dziedzinę sztuki zupełnie przypadkiem i nigdy nie sądziłam, że zawładnie ona moim umysłem tak intensywnie. Od 2021 roku prowadzę własną pracownię ceramiczną. To właśnie tu stawiałam swoje pierwsze kroki i zbierałam pomysły na własne wzory. Głównym motywem w ceramice malowanej jest wzór kwiatowy, barwny i pełen wdzięku, zainspirowany Opolskim wzornictwem, jednak przedstawiony w zupełnie inny sposób. Przeplata się on bowiem z nowoczesnymi wzorami, szkicami i afirmacją. Po przykłady moich realizacji zapraszam do zakładki „Portfolio”.

W 2023 roku poszerzyłam działalność o własne, tradycyjnie wytwarzane naczynia. To właśnie ta dziedzina pozwala mi się spełniać i w pełni wykorzystywać pokłady swojej kreatywności. To niesamowite uczucie móc samemu tworzyć coś od podstaw, od wycięcia płata gliny, toczenia, suszenia, zdobienia, szkliwienia po dwukrotne wypalanie i niecierpliwe czekanie na efekty. Jest to bardzo czasochłonna praca, jednak satysfakcja jaką czuję po wyjęciu prac z pieca rekompensuje wszystkie trudy.
Każde naczynie, które wychodzi z mojej pracowni jest jedyne i niepowtarzalne. Zależy mi, aby moje naczynia były wyjątkowe i miały duszę. Przedmioty potrafią zmieniać zwykłe momenty w przyjemne rytuały.

Po latach doświadczeń, doskonalenia warsztatu i pogłębiania wiedzy postanowiłam dzielić się ze światem tym, co osiągnęłam i pokazać, co mi w duszy gra. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie, swoich bliskich i będziesz tu wracać jak do ulubionej kafejki za rogiem. Może uda mi się Cię zainspirować? Kto wie…

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na mój Instagram.

Dziękuję, że tu jesteś.